Concursului International de Interpretare Muzicala Miniatura Romantica

 

In perioada 5-8 mai 2016 s-a desfasurat la Galati cea de-a XX-a editie a Concursului International de Interpretare Muzicala Miniatura Romantica. La sectiunea Pian, in fata unui juriu format din personalitati ale muzicii clasice romanesti:

Presedinte- Prof. Univ. Dr. Vlad Dimulescu-Universitatea Nationala de Muzica Bucuresti; Membrii comisiei: Conf.Univ.Dr.Csiky Boldizsar-Academia de Muzica Gh. Dima –Cluj-Napoca; Prof. Andrei Podlacha-Colegiul de muzica George Enescu-Bucuresti; Prof. Gabriela-Elena Gogoncea-Liceul de Arte Dimitrie Cuclin-Galati,

elevii Scolii Al.Odobescu-Chiajna au reusit sa se prezinte la inaltime facand fata cu brio exigentelor impuse de o astfel de manifestare:

Ion Teodora-Ana – PREMIUL I;

Tudorica Angela-Raisa – PREMIUL I;

Petre Victor-Florin – PREMIUL III.

Galerie foto

  Joomla free themes