Concursului  International de Interpretare Instrumentala ORPHEUS

 

In perioada 26-29 mai 2016 s-a dsfasurat la Targu-Jiu cea de-a XV-a editie a Concursului  International de Interpretare Instrumentala ORPHEUS, unde s-au reunit mai bine de 300 de concurenti din 21 de judete din Serbia, Republica Moldova si Romania. Dintre acestia aproximativ 100 de candidati au fost inscrisi la sectiunea Pian, unde eleva Ion Teodora-Ana a reusit sa se evidentieze, obtinand Premiul II, in fata unui juriu alcatuit din personalitati ale muzicii, atat din tara cat si din strainatate:

·        Conf. Univ. Dr. Gheorghe Vasile Sorin Dogariu-Universitatea de Vest-Timisoara-Romania;

·        Prof. Margarita Vujovic-Scoala Petar Krancevic-Sremska Mitrovica-Serbia;

·        Prof. Larisa Jar-Liceul de Muzica Iciprian Porumbescu-Chisinau-Rep. Moldova.

Galerie foto

  Joomla free themes