Scoala Gimnaziala "Alexandru Odobescu" este deschisa tuturor celor dornici de educatie, pentru ca noi credem ca educatia este un drept al tuturor, nu un privilegiu pentru cativa.

Scoala Gimnaziala "Alexandru Odobescu" Chiajna are in planul de scolarizare pentru anul scolar 2017/2018, doua clase pregatitoare. Acestea vor functiona in cadrul unitatii scolare, in clase special amenajate cu mobilier corespunzator varstei si materiale didactice moderne.

Cadrele didactice sunt titulare, calificate, cu studii superioare, participante la cursuri de perfectionare si formare continua.

Elevii beneficiaza de cursuri optionale de pian, dans,sah, pictura, karate, atelier de teatru,cursuri de canto, limba engleza si limba franceza.

Transport gratuit pentru elevii care au domiciliul mai departe de scoala.

GALERIE FOTO

Joomla free themes